Skip to content Skip to footer

Nowoczesne i bardzo dokładne badania genetyczne

O badaniach genetycznych mówi się od dawna i zwraca uwagę na to, że dzięki nim można poznać tajemnice swojego genomu. Nie da się ukryć, że nowoczesne badania genetyczne, o których więcej można przeczytać pod adresem internetowym gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny to możliwość odkrycia wielu ważnych informacji na przykład na temat tego, dlaczego niemożliwe jest zajście w ciążę.

Nowoczesne badania genetyczne

Z roku na rok techniki badań genetycznych stają się dokładniejsze, dzięki czemu istnieje możliwość lepszego zbadania chromosomów. Badanie kariotypu dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, to jedna z propozycji, o której więcej można dowiedzieć się pod adresem internetowym www.gyncentrum.pl/mikromacierz-kliniczna-kariotyp-molekularny. Na takie badania z reguły decydują się pary, które od wielu lat starają się o dziecko i mają z tym problem. Drugą grupę stanowią osoby, które nie mogą utrzymać ciąży. Jeżeli u kobiet dochodzi do wielokrotnych poronień, warto dowiedzieć się więcej na temat stanu swojego zdrowia. Może bowiem dochodzić do sytuacji, gdy jeden z rodziców przekazuje poważne wady genetyczne, które uniemożliwiają zdrowy rozwój płodu.

Ceny badań genetycznych w Polsce

Z roku na rok ceny badań genetycznych stają się coraz bardziej przystępne, jednak nowe i bardzo dokładne technologie wciąż są dosyć kosztowne. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że za tego typu badania należy płacić z własnej kieszeni. Nie są one refundowane nawet wtedy, gdy dochodzi do częstych poronień. Co dają nam wyniki badań genetycznych? Pozwalają lekarzowi na udzielenie parze wyczerpujących informacji zwrotnych, które mogą dotyczyć na przykład szans na zajście w ciążę czy utrzymanie ciąży. Niestety niektórzy ludzie nigdy nie będą mogli mieć ze sobą dziecka, o czym również poinformuje lekarz, który będzie miał dostęp do bardzo dokładnych wyników badań genetycznych.

Leave a comment