Skip to content Skip to footer

Jak wybrać zawiesia pasowe?

Wybór zawiesi pasowych należy dostosować do warunków, w jakich będą one użytkowane. Dostępne są różnego rodzaju zawiesia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych.

Zawiesia pasowe – jak wybrać?

Wybierając zawiesia, należy przede wszystkim uwzględnić środowisko pracy. Chodzi o temperaturę, intensywność pracy czy użycie substancji chemicznych. Dużą rolę odgrywa także przenoszony ładunek i jego właściwości. Ważny jest ciężar, budowa, a także punkty zaczepienia.

Zawiesia można znaleźć o różnym dopuszczalnym obciążeniu roboczym. Są one bardzo giętkie i elastyczne, a przy tym nie uszkadzają powierzchni, z którą mają styczność. Dużą zaletą jest także ich cena, która jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do zawiesi łańcuchowych czy linowych.

Zalety zawiesi pasowych

Dużym atutem zawiesi pasowych jest ich waga. Są one lekkie i bardzo łatwo się z nimi pracuje. Nie zajmują dużo miejsca i z łatwością można je przechowywać. Najczęściej stosowane są one w przypadku ładunku, który się opasa. Taka metoda powoduje, że ciężar rozkłada się równomiernie, co szczególnie sprawdza się przy delikatnych ładunkach.

Zawiesia pasowe nie potrzebują żadnych punktów zaczepienia, co sprawia, że stosuje się je często przy podnoszeniu palet. Dodatkowo można zastosować ochronny rękaw, który będzie chronił przed uszkodzeniem ładunku i zniszczeniem zawiesia. Zawiesia są także odporne na kwasy i mogą pracować w zakresie temperatur od -40 do +100 stopni.

Rodzaje zawiesi pasowych

Zawiesia pasowe można znaleźć w wersji jedno- lub dwuwarstwowej. Bardzo wielu producentów tego typu produktów oferuje możliwość zamówienia zawiesi wedle własnych potrzeb. Mogą to być zawiesia o większym dopuszczalnym obciążeniu roboczym lub w wersji trzy- czy czterowarstwowej.

Bardzo ważne jest wybranie zawiesi, które spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Należy wybierać produkty atestowane, które posiadają certyfikat dopuszczający do obrotu. Dzięki temu można mieć pewność, że ładunek i wszyscy ludzie wkoło będą bezpieczni.

Leave a comment