Skip to content Skip to footer

Jak hydromasaże wpływają na wygląd?

Sporo jest już artykułów na temat korzystnego, typowo zdrowotnego działania hydromasażu. Wanna ogrodowa SPA jest wykorzystywana do zwalczania bólu mięśni, wzmacniania układu immunologicznego i leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Równie dobrze może ona jednak zadziałać na wygląd, robiąc to zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio.

Błogi relaks czyni cuda

Ludzie korzystają z wanien ogrodowych SPA głównie po to, by się zrelaksować, ale właśnie w ten sposób jednocześnie dbają o swój wygląd. Stres od razu uwidacznia się na skórze, chociażby pod postacią coraz większej ilości zmarszczek oraz szarego kolorytu cery. Ciągłe wyrzuty kortyzolu i adrenaliny powodują natomiast różne zmiany skórne i mogą doprowadzić do pojawienia się trądziku nawet u osób dorosłych.

Zapewniając sobie codzienną porcję relaksu, można zapanować nad nerwami i uspokoić rozregulowany układ hormonalny. Człowiek wypoczęty zawsze wyda się natomiast bardziej atrakcyjny od tego wiecznie przemęczonego i stale zestresowanego.

Dobra regeneracja umożliwi częstsze treningi

W wielu specjalnie przeprowadzonych badaniach udowodniono już, że mięśnie poddawane hydromasażom w wannie ogrodowej SPA dużo szybciej się zrastają, odnawiają i ogólnie rzecz biorąc regenerują. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które pracują nad swoimi sylwetkami na siłowni lub poprzez wykonywanie różnych innych ćwiczeń fizycznych.

Za sprawą efektywnej regeneracji każdy będzie w stanie ćwiczyć częściej, dłużej i więcej. Przy takiej częstotliwości treningów na sylwetkowe rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Sesja w wannie ogrodowej SPA może być kluczem do uzyskania idealnej regeneracji po ciężkich ćwiczeniach.

Masaże zadbają o kondycję skóry

Hydromasaże, które zapewnia wanna ogrodowa SPA, ogólnie rzecz biorąc dbają także o kondycję skóry. Poprawiają krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne, przenosząc więcej tlenu i składników odżywczych do komórek naskórka. Pod wpływem tych wszystkich procesów skóra zostaje świetnie napięta. Zyskuje lepszą elastyczność, a jej powierzchnia się wygładza.

Systematyczny hydromasaż jest w stanie pomóc w pozbyciu się rozstępów i cellulitu. Nawet jeśli nie zlikwiduje tych przypadłości całkowicie, na pewno doprowadzi do tego, że będą one mniej widoczne.

Leave a comment