Skip to content Skip to footer

Zakuwanie lin stalowych – na czym polega?

Na rynku działa bardzo dużo firm zajmujących się zakuwaniem lin stalowych. Na czym dokładnie polega ta czynność? Którą firmę wybrać, aby otrzymać dobrej jakości zakute liny stalowe?

Zakuwanie lin stalowych

Liny stalowe zakuwane są przy pomocy prasy hydraulicznej. Każdemu zakuciu nadawany jest specjalny numer, który widoczny jest w ateście. Atest otrzymuje klient podczas zakupów dołączony do paragonu lub faktury i świadczy on o wysokiej jakości produktu.

Wybierając zakute liny stalowe, należy zdecydować się jedynie na te, które posiadają atest. Przed wystawieniem do sprzedaży podlegają one próbom niszczącym, aby sprawdzić ich wytrzymałość. Każde zakucie jest zgodne z obowiązującymi normami.

Jak wybrać firmę oferującą zakuwanie lin stalowych?

Linki stalowe zakuwane są przez wiele firm działających na terenie kraju. Bardzo ważne jest wybranie przedsiębiorstwa, które ma doświadczenie i renomę. Tylko w takiej firmie można otrzymać certyfikowany produkt, który spełnia rygorystyczne wymagania.

Niekiedy firmy oferujące zakuwanie linek stalowych, dają możliwość dostarczenia własnego materiału. Nie jest to często praktykowane, gdyż istnieje problem z wystawieniem odpowiedniego atestu na taki produkt. Na pewno przed podjęciem wyboru firmy należy dokładnie zapoznać się z ofertą i warunkami sprzedaży.

Jak zakuwane są liny stalowe?

Produkty używane do dźwigu czy suwnicy, czyli zawiesia i liny stalowe muszą być regularnie sprawdzane i kontrolowane chociaż raz do roku. Liny stalowe zakuwane są od wielu lat na polskim rynku, a cały proces przebiega sprawnie.

Firmy dysponują zakuwarkami, które mają różną siłę zgniotu. Można zatem zakuć praktycznie każdą linę stalową. Nie ma także problemu z okrągłymi elementami, takimi jak tuleje zaciskowe. Dodatkowo jest też możliwość wykonania zakucia aluminiowych tulejek na linkach stalowych. Każdy produkt następnie jest sprawdzany oraz przeprowadzane są na nim próby obciążeniowe. Rozmiar szczęk, które stosowane są przy linkach stalowych, dobierany jest w zależności od liny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Cecho

Leave a comment