Skip to content Skip to footer

Wykładzina winylowa – sposób na ciekawe wnętrze

Okładzina podłogowa powinna być trwała, łatwa do utrzymania w czystości i oczywiście elegancka. Bardzo często do pokoju wybierane są panele podłogowe, a do kuchni terakota. Czy to jedyna możliwość?

Wykładzina winylowa – co to jest?

Wykładzina winylowa w rolce to rozwiązanie, które bardzo często wykorzystywane jest w pomieszczeniach biurowych. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej pojawia się w naszych domach. Dlaczego?

Wykładzina winylowa w rolce jest wielowarstwowa. Część wierzchnia jest tkana z włókna winylowego. Dzięki temu wygląda bardzo elegancko i jest miła w dotyku. Pod spodem znajduje się pcv, którego zadaniem jest wzmocnienie wykładziny. Ostatnia, spodnia warstwa, to włókno szklane.

Tak wykonana wykładzina winylowa jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz stanowi idealną ochronę akustyczną.

Wykładzina winylowa – gdzie ją wykorzystać?

Wykładzina winylowa w rolce sprawdzi się w wielu pomieszczeniach naszego mieszkania. Można ją wykorzystać w holu, gdyż jej zaletą jest łatwe utrzymanie w czystości. Warto również pamiętać, że jest odporna na ścieranie, dzięki temu sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest duży ruch.

Wykładzina winylowa do pokoju również jest dobrym pomysłem. Producenci zadbali, by miała wiele, różnorodnych wzorów. Do mieszkania w stylu skandynawskim sprawdzi się wykładzina, która przypomina rozbielone deski. Do mieszkania zaaranżowanego w nowoczesnym stylu można wybrać wykładzinę w figury geometryczne.

Wykładzina winylowa do pokoju, który jest w rustykalnym klimacie powinna wyglądać jak podłoga drewniana. Dla odważnych osób, które lubią bawić się aranżacją wnętrz, interesująca będzie podłoga przypominająca drewniany korek.

Warto pamiętać, że wykładzina winylowa w rolce sprawdzi się również w kuchni. Jest to wykładzina, która jest wodoodporna oraz antypoślizgowa. Wybierając wykładziny winylowe do kuchni warto zadbać, by były to również okładziny odporne na wytarcie oraz zarysowania.

W kuchni nowoczesnej sprawdzi się wykładzina winylowa przypominająca podłogę z czarnego marmuru. Idealne Wykładziny winylowe do kuchni klasycznej to te, które mają wzór desek, a do kuchni, której właściciele cenią sobie modne rozwiązania świetnie sprawdzi się wykładzina przypominająca lastryko.

Wykładzina winylowa w rolce to prosty oraz stosunkowo tani sposób na szybką metamorfozę mieszkania. Trzeba pamiętać, że interesująca wykładzina podłogowa całkowicie zmienia charakter wnętrza.

Leave a comment