Skip to content Skip to footer

Wykończenie domu – stylowe akcesoria

Wykańczanie wnętrz domu daje bardzo duże pole do popisu. Odpowiednio dobrane dodatki w postaci stylowych meblu lub pięknych ozdób potrafią nadać wnętrzu charakteru i sprawić, że domownicy będą w nim przebywać z dużą przyjemnością. W tym artykule odpisujemy przykładowe akcesoria, które pozytywnie wpłyną na każde wnętrze oraz odpowiadamy na odwieczne pytanie pojawiające się przy okazji urządzania wnętrz — czy akcesoria i dodatki muszą być też funkcjonalne ?

Drobne akcesoria

Obrazy będą pierwszą myślą i zarazem dobrym pomysłem na dodatek do salonu czy sypialni. Do wyboru otrzymamy szeroki przekrój — od klasycznych replik po awangardowe działa i wieloczęściowe kolaż street art-u. Do nowoczesnych wnętrz zdecydowanie pasował najlepiej będą abstrakcje i grafiki np. nowoczesnych wieżowców a do bardziej klasycznych stonowane dzieła np. Polskich malarzy.

Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie kilku gadżetów, które można postawić na półkach czy kominku. Z pewnością można do nich zaliczyć stylowy zegar, oryginalną doniczkę z kwiatami lub lustro w antycznej ramie.

Do kuchni świetnie nada się staromodna waga lub drewniana skrzynka na warzywa i owoce. Takie drobiazgi oprócz swojej praktyczności mogą nosić zupełnie nowego ducha wnętrzu.

Wykończenie elementów konstrukcyjnych

W każdym domu istnieją elementy konstrukcyjne takie jak kominki czy niewykorzystane ściany, które można idealnie zagospodarować. Miejsce na zewnątrz paleniska można wykończyć płytkami ceglanymi, które będą imitowały inny materiał wykończeniowy a zwykłą ścianę ciekawą tapetą lub ogromną grafiką. Z pozoru tak oczywiste elementy są pomijane i zostawianie w surowym stanie. Mogą one zostać doskonale zmodyfikowane i żyć własnym życiem tworząc jedyny w swoim rodzaju klimat. W internecie można znaleźć wiele inspiracji i zdjęć gotowych projektów, które można przenieść do własnego wnętrza.

Meble designerskie

Akcesoria, które upiększają wnętrza, nie muszą być praktyczne, ale skoro pojawia się taka myśl to doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności mogą być designerskie meble. Warto do każdego wnętrza wstawić oryginalny fotel lub lampę, która oprócz swojej dekoracyjnej funkcji będzie też służyła np. światłem.

Na rynku istnieje wiele możliwości kupna takich mebli. Pierwszą z nich są sklepy meblarskie. Choć nie oferują one dużego wyboru, to zawsze można coś w nich znaleźć ciekawego. Kolejnym miejscem na zakup osobliwego mebla są specjalne firmy, które zajmują się tą tematyką. W nich znajdziemy już duży wybór i ciekawe propozycje. Doskonałym miejscem na poszukiwanie designerskiego krzesła czy sofy będzie internet. Roi się w nim aż od firm oferujących takie usługi. W internecie jest też ogromny wybór oraz wiele inspiracji.

Leave a comment