Skip to content Skip to footer

3 najbardziej odprężające masaże, o których musisz wiedzieć

Masaż relaksacyjny pozwala zlikwidować skutki napięcia fizycznego i psychicznego. Zmęczone szybkim tempem życia ciało, pod wpływem masowania relaksuje się i odpręża. To doskonały sposób na oderwanie od problemów i obowiązków, a także odzyskanie witalności.

Masaż gorącymi kamieniami

Ta starożytna technika masażu opiera się na przepływie energii przez organizm. Starożytni lekarze Dalekiego Wschodu opracowali mapę punktów energetycznych człowieka, zwanych czakrami. Ośrodki te położone są wzdłuż kręgosłupa i w mózgu, sąsiadują z gruczołami wydzielania wewnętrznego. Rozgrzane kamienie pochodzenia wulkanicznego o specjalnie dobranym kształcie rozkłada się zgodnie z teorią czakr na ciele i przesuwa wzdłuż meridianów. Pobudza to krążenie krwi i limfy, a przepływ energii zostaje odblokowany. Taki masaż uspokaja, odpręża, wspomaga odporność. Jest szczególnie polecany osobom żyjącym w stresie. Wspiera przemianę materii i korzystnie wpływa na cały organizm.

Masaż Lomi Lomi

Masaż ten pochodzi z Hawajów. To starożytna, polinezyjska metoda uzdrawiania. Zgodnie z wierzeniami, przez organizm przepływa energia nazywana Mana. Masażysta ma za zadanie właściwie nią pokierować. Lomi, czyli masaż, wykonuje się przedramionami. Masowane jest całe ciało. Prosty masaż wykonywany płynnymi, posuwistymi ruchami wspomaga krążenie krwi i łagodzi napięcie mięśni. Bezboleśnie masowane są głęboko położone tkanki. Technika ta pomaga w powrocie do zdrowia, relaksuje, uspokaja i dodaje energii. Zabieg trwa około dwóch godzin, co pozwala na pełne odprężenie i wyciszenie.

Masaż czekoladowy

Już sama nazwa zachęca do skorzystania z takiego zabiegu. Jest to masaż klasyczny, połączony z kremem z czekolady i olejkiem. Pozostawia na skórze aromat pobudzający produkcję hormonu szczęścia. Zabieg poprawia nastrój, przynosi ukojenie, dodaje energii. Działa nie tylko na umysł, ale także na ciało. Neutralizuje wolne rodniki w organizmie, poprawia krążenie krwi, redukuje tkankę tłuszczową i zmniejsza cellulit. Odżywia skórę, poprawia jej koloryt i elastyczność, powstrzymuje oznaki starzenia. Masaż polega na tradycyjnej technice połączonej z nałożeniem masy czekoladowej na ciało. Masowane są kolejno poszczególne części ciała, które następnie zostają owinięte folią i kocem. Warstwę czekolady zmywa się po około 20 minutach. Skóra po zabiegu nabiera blasku i staje się aksamitna.

Masaż relaksacyjny ma wiele odmian. Każdy z nich przynosi ukojenie i jest zbawienny dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pozwala na regenerację sił witalnych i wspomaga regenerację ciała.

Leave a comment