Skip to content Skip to footer

Nieszablonowe pomysły na urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci nie mogą być nudne. Wystarczy jednak zorganizować kilka ciekawych zabaw podać jedzenie nawiązujące do atmosfery przyjęcia — by mały solenizant miał niezapomniane urodziny.

Drapieżna impreza

Większość maluchów uwielbia zwierzęta. Taki motyw przewodni imprezy jest doskonałym pomysłem szczególnie dla najmłodszych jubilatów. Dodatkowo każdy z małych gości może zabrać na przyjęcie swoje ulubione pluszowe zwierzątko!

By impreza miała niepowtarzalną atmosferę, wystarczy przygotować ciasteczka w kształcie zwierzaków i kanapki w kształcie węża czy lwa i bufet wprost z dżungli gotowy! Na białych papierowych kubeczkach można z łatwością narysować paski zebry. By maluchy poczuły się jak prawdziwe zwierzątka, warto przygotować dla nich specjalne maski. Ze sztywnego papieru wyciąć maskę z otworami na oczy, pomalować oraz przymocować gumkę. Można również wykorzystać gotowe wzory do druku z Internetu. Z pomocą takich masek pokój bez wątpienia wypełni się roześmianymi tygrysami, zebrami czy małpkami

Nocne harce

Nocowanie jest świetnym pomysłem na urodzinowe przyjęcie dla starszych dzieci. Przekąski o północy z pewnością będą smakowały znacznie lepiej. Imprezę można zacząć od plenerowego lub domowego seansu filmowego. Doskonałym pomysłem będzie również mini konkurs kulinarny — na najpiękniej ozdobioną babeczkę. Dyskoteka w ciemności ze świecącymi bransoletkami i kulą dyskotekową to najlepsza zabawa podczas nocnych harców!

Organizując urodziny dla dzieci w formie nocowania, najlepiej zdecydować się na proste przekąski. Popcorn, słodkości i pizza w roli dania głównego będą strzałem w dziesiątkę.

Bajkowe przyjęcie

Urodziny dla dzieci najlepiej zaplanować na podstawie ich zainteresowań. Oglądanie bajek jest jedną z ulubionych aktywności wszystkich maluchów. Mały jubilat z pewnością ucieszy się z imprezy, której tematem przewodnim będzie jego ukochana postać z kreskówki czy filmu animowanego.

Do stworzenia jadłospisu najłatwiej użyć wskazówek z wybranej bajki. Czerwony kapturek z pewnością miał w koszyku przepyszne babeczki. Natomiast wróżki z pewnością uwielbiają pić różowe musujące eliksiry i brokatowe słodkości. Doskonałą atrakcją na bajkowym przyjęciu będzie zatrudnienie animatora, który wcieli się w rolę ulubionej postaci malucha. Warto też zachęcić gości do założenia pasujących do motywu kostiumów.

Leave a comment