Skip to content Skip to footer

Kieliszki z grawerem – pomysł na oryginalny prezent

Prezent oryginalny i praktyczny jednocześnie – połączenie trudne, ale możliwe do uzyskania jeśli zdecydujemy się na wybór podarunku personalizowanego, wykonanego na specjalne zamówienie i zawierającego treści ważne dla osoby, która ma być obdarowana.

Kieliszki z grawerem są właśnie takim przedmiotem – funkcjonalnym i przydatnym, a jeśli przy tym są estetyczne, to na pewno staną się prezentem pożądanym i trafionym.

Kieliszki z grawerem – na jaką okazję można dać taki prezent?

Grawerowane kieliszki to prezent dla osób dorosłych. Okazją do wręczenia zestawu kieliszków z grawerem przeznaczonych do wina, wódki, szampana czy szklanek do whisky mogą być imieniny, urodziny, inne ważne rocznice i jubileusze.

Grawerowane zestawy szklanych naczyń to świetny pomysł na prezent dla nowożeńców. Można takimi kieliszkami obdarować również rodziców podczas weselnej ceremonii podziękowania.

Kieliszki grawerowane to także dobry pomysł na prezent dla szefa, pracownika odchodzącego na emeryturę albo dla kontrahentów.

Jak wykonywane są grawerunki na szkle?

Sztuka grawerowania szkła do niedawna była trudną techniką ręczną, którą znało niewielu rzemieślników, a grawerowane ręcznie przedmioty były bardzo kosztowne. Dzięki wykorzystaniu lasera i technologii komputerowej grawerowanie szkła stało się łatwe i tanie, dzięki czemu grawerowane kieliszki ze szkła stały się artykułami dostępnymi dla większości z nas.

Laserowe grafiki są niezwykle trwałe i przez długi czas pozostają niezmienne. Wytrzymują wieloletnie użytkowanie, w tym częste mycie z użyciem detergentów – zarówno ręczne, jak i mechaniczne w zmywarkach.

Jak spersonalizować kieliszki z grawerem?

Zanim laser na trwałe wygraweruje rysunek lub napis na kieliszku należy zaprojektować treść grafiki. To właśnie owa treść czyni kieliszek przedmiotem wyjątkowym, niepowtarzalnym.

  • Wraz z zamówieniem składanym w firmie wykonującej grawerunki przekazujemy personalizowane treści. Najczęściej są to:
  • Imiona, imiona i nazwiska, inicjały;
  • Daty;
  • Liczby (na przykład wiek albo oznaczenie rocznicy);
  • Powiedzenia, przysłowia, cytaty itp.;
  • Rysunki.

Graficy zatrudnieni w grawerni opracowują projekt: dobierają krój czcionki i jej wielkość, planują rozmieszczenie tekstu na powierzchni kieliszka. Gdy projekt uzyska akceptację zamawiającego wówczas programowane są urządzenia laserowe, które następnie wykonują grawerunki na szkle. Kolejną czynnością jest zapakowanie prezentu i przesłanie go pod wskazany adres.

Leave a comment