Nieszablonowe pomysły na urodziny dla dzieci

Urodziny dla dzieci nie mogą być nudne. Wystarczy jednak zorganizować kilka ciekawych zabaw podać jedzenie nawiązujące do atmosfery przyjęcia — by mały solenizant miał niezapomniane urodziny.

Drapieżna impreza

Większość maluchów uwielbia zwierzęta. Taki motyw przewodni imprezy jest doskonałym pomysłem szczególnie dla najmłodszych jubilatów. Dodatkowo każdy z małych gości może zabrać na przyjęcie swoje ulubione pluszowe zwierzątko!

By impreza miała niepowtarzalną atmosferę, wystarczy przygotować ciasteczka w kształcie zwierzaków i kanapki w kształcie węża czy lwa i bufet wprost z dżungli gotowy! Na białych papierowych kubeczkach można z łatwością narysować paski zebry. By maluchy poczuły się jak prawdziwe zwierzątka, warto przygotować dla nich specjalne maski. Ze sztywnego papieru wyciąć maskę z otworami na oczy, pomalować oraz przymocować gumkę. Można również wykorzystać gotowe wzory do druku z Internetu. Z pomocą takich masek pokój bez wątpienia wypełni się roześmianymi tygrysami, zebrami czy małpkami

Nocne harce

Nocowanie jest świetnym pomysłem na urodzinowe przyjęcie dla starszych dzieci. Przekąski o północy z pewnością będą smakowały znacznie lepiej. Imprezę można zacząć od plenerowego lub domowego seansu filmowego. Doskonałym pomysłem będzie również mini konkurs kulinarny — na najpiękniej ozdobioną babeczkę. Dyskoteka w ciemności ze świecącymi bransoletkami i kulą dyskotekową to najlepsza zabawa podczas nocnych harców!

Organizując urodziny dla dzieci w formie nocowania, najlepiej zdecydować się na proste przekąski. Popcorn, słodkości i pizza w roli dania głównego będą strzałem w dziesiątkę.

Bajkowe przyjęcie

Urodziny dla dzieci najlepiej zaplanować na podstawie ich zainteresowań. Oglądanie bajek jest jedną z ulubionych aktywności wszystkich maluchów. Mały jubilat z pewnością ucieszy się z imprezy, której tematem przewodnim będzie jego ukochana postać z kreskówki czy filmu animowanego.

Do stworzenia jadłospisu najłatwiej użyć wskazówek z wybranej bajki. Czerwony kapturek z pewnością miał w koszyku przepyszne babeczki. Natomiast wróżki z pewnością uwielbiają pić różowe musujące eliksiry i brokatowe słodkości. Doskonałą atrakcją na bajkowym przyjęciu będzie zatrudnienie animatora, który wcieli się w rolę ulubionej postaci malucha. Warto też zachęcić gości do założenia pasujących do motywu kostiumów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.