Skip to content Skip to footer

Tanie noclegi w Porąbce

Urlop to czas, na który długo czekamy i chcemy spędzić go jak najlepiej. Wybierając miejsce wypoczynku, bierzemy pod uwagę dojazd, ceny noclegów i oczywiście atrakcje czekające na turystów. Spośród wielu propozycji warto wybrać małą Porąbkę.

Atrakcje turystyczne w Porąbce

Porąbka to idealne miejsce dla miłośników gór. Ze wszystkich stron Porąbka otoczona jest niewielkimi wzgórzami (poniżej 800 m n.p.m.) Beskidu Małego, po którym można wędrować nawet z małymi dziećmi. Przez Porąbkę przebiega także kilka szlaków rowerowych.

Niedaleko miejscowości znajdują się dwa sztuczne jeziora (Międzybrodzkie i Żywieckie) utworzone na Sole. Na amatorów wypoczynku nad wodą czeka strzeżona plaża, wypożyczalnia łódek, rowerków wodnych, kajaków i innego sprzętu. Jeziora to także idealne miejsce dla wędkarzy, panująca cisza sprzyja udanym połowom.

W mniej słoneczne dni można zwiedzać zaporę wodną zaprojektowaną przez Gabriela Narutowicz, pierwszego prezydenta II RP. Warto także udać się na górę Żar na której znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa wraz ze zbiornikiem wodnym.

Warto także zwiedzić miejscowy kościół, ruiny średniowiecznego zamku Wołek oraz stanąć pod rozłożystym Dębem Wolności posadzonym w piątą rocznicę odzyskania niepodległości.

Porąbka atrakcyjna jest nie tylko latem. W zimie na turystów czekają liczne trasy biegowe oraz wyciąg i trasa zjazdowa na górze Żar.

Noclegi Porąbka i okolice

Porąbka to mała miejscowość, ale bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie dużej ilości turystów, na których czekają liczne lokale gastronomiczne oraz bardzo zróżnicowana baza noclegowa. Porąbka noclegi oferuje w luksusowym hotelu Kozubnik, którego początki sięgają czasów PRL.

Bez problemu można także znaleźć noclegi w apartamentach w domach prywatnych. Wszystkie posiadają wysoki standard, dostęp do Wi-fi, internetu. W okolicach Porąbki można wynająć pokoje w gospodarstwach turystycznych, które dodatkowo oferują regionalną kuchnię.

Porąbka noclegi tanie oferuje przez cały rok, nawet w pełni sezonu turystycznego. Ceny zależą od standardu apartamentu, ilości osób i czasu wynajmu. Najtańsze oferty zaczynają się od 40 zł od osoby. To zdecydowanie konkurencyjne ceny w porównaniu z ofertami w pobliskim Szczyrku.

Leave a comment