Skip to content Skip to footer

Lokalizacja działki inwestycyjnej a jej położenie

Wybierając odpowiednie dla siebie działki inwestycyjne na sprzedaż, ma się przed oczami zaledwie kilka podstawowych parametrów tychże nieruchomości. W praktyce – prowadząc określoną działalność – trzeba mieć ich zdecydowanie więcej.

Hotel? Liczy się przestrzeń

Jeśli działka inwestycyjna na sprzedaż ma posłużyć do budowy hotelu, to musi znajdować się w miejscu dobrze wyeksponowanym (zwłaszcza w terenie górskim) i właściwie skomunikowanym, choć oczywiście tutaj pewne odstępstwa obowiązują.

Działka powinna być też świetnie doświetlona. Jeśli to możliwe, powinna znajdować się w miejscu położonym w sąsiedztwie atrakcji turystycznych, a więc parków przyrody, punktów widokowych itd.

Sklep to przede wszystkim komunikacja

Osoba zamierzająca wybudować sklep, powinna zwrócić uwagę na to, jak jest on skomunikowany z resztą przestrzeni. Najlepiej, jeśli obiekt znajduje się tuż przy ruchliwej drodze i parkingu.

Trzeba bowiem pamiętać nie tylko o sobie, ale też o klientach, którzy z usług sklepu będą korzystać. Dlatego obiekt ten powinien znajdować się blisko prywatnej lub ogólnodostępnej przestrzeni parkingowej.

Punkty usługowe

A co z punktami usługowymi? Najlepiej, jeśli znajdują się w centrach miast. Oczywiście przedmieścia to też dobre miejsce dla takich obiektów. Ważne, aby działki inwestycyjne na sprzedaż zapewniały dostęp do mediów, w tym oczywiście wody i prądu.

Reasumując, charakterystyka działek inwestycyjnych będzie zależna od tego, jaki obiekt będzie znajdował się na ich terenie. Dlatego warto je oceniać również pod tym kątem.

Leave a comment