Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje klamek do okna?

Bardzo często klamka jest dołączona już do wcześniej wybranego skrzydła, ale nie zawsze spełnia oczekiwania klienta. Jest tak, ponieważ ten element może nie pasować do całości konstrukcji czy pomieszczenia. Wtedy oczywiście można zakupić klamkę osobno, aby móc wybrać spośród wielu dostępnych modeli.

Klamka do okna – dlaczego to ważne, aby dobrze ją wybrać?

Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że wybór odpowiedniej klamki do okna wcale nie jest łatwy. Jest to element, który jednocześnie musi być funkcjonalny i pełnić funkcję dekoracyjną. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że dobra klamka to taka, która odpowiednio działa, czyli umożliwia komfortowe i swobodne otwieranie i zamykanie okien. Co więcej, ten element musi być kompatybilny ze skrzydłem w zależności od jego rodzaju. Chodzi tutaj o to, czy okno jest na przykład: rozwierno-uchylne, czy tylko rozwierne. Tak więc jeszcze raz warto podkreślić, że klamki do okien mają bardzo ważne znaczenie użytkowe i to dzięki nim można prawidłowo wykorzystać potencjał każdego okna.

Wygląd klamki do okna

Klamka do okna powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana kolorystycznie do skrzydła. Wielu osobom wydaje się, że to żaden problem – zwłaszcza przy białych oknach. Nic bardziej mylnego! Istnieje bowiem wiele odcieni każdego koloru, nawet białego. Co więcej, profesjonaliści bardzo często doradzą nam najlepiej, ponieważ wiedzą oni, jak zmienia się kolor skrzydła w świetle, czy po paru latach użytkowania. Trzeba więc koniecznie udać się w miejsce, gdzie będziemy mogli skorzystać z porady.

Jakie są rodzaje klamek?

Klienci bardzo często wybierają klamki, które mają funkcję zabezpieczającą. Jest to idealny wybór dla rodziców małych dzieci, ale nie tylko. Takie klamki utrudniają potencjalnemu włamywaczowi dostanie się do środka mieszkania przez okna czy balkony. Klamki mogą być plastikowe i są one najbardziej popularne. Często wybierane są również takie, które są zrobione z metalu (na przykład: aluminium, mosiądz i stal). Istnieje również opcja połączenia tych dwóch rodzajów i zakup klamek metalowo-plastikowych. Materiał, z którego jest wykonana klamka wpływa głównie na odporność klamki okiennej na uszkodzenia i na codzienną eksplorację. Należy również pamiętać, że w niektórych pomieszczeniach (na przykład: kuchnia, łazienka) klamka do okna może być narażona na wilgoć. Natomiast okna dachowe często są poddawane intensywnym warunkom atmosferycznym.

Leave a comment