Skip to content Skip to footer

Czym są wyświetlacze LCD-TFT?

Czym są wyświetlacze LCD-TFT?

Wyświetlacze LCD-TFT są najpopularniejszymi komponentami, które wykorzystywane są do wizualizacji informacji. O ich powszechności decyduje przede wszystkim łatwość dostosowania wyświetlacza LDC-TFT do wymagań projektu, nie tylko w zakresie przekątnej, ale również dopasowania kluczowych parametrów.

Jak działają wyświetlacze LCD-TFT?

TFT-LCD to ekrany, które sterowane są za pomocą tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie tej nowoczesnej technologii pozwala na uzyskanie obrazów o bardzo wysokiej jakości. Rozwiązanie technologiczne, użyte w ekranach LCD-TFT, znajduje swoje zastosowanie w wielu aplikacjach konsumenckich oraz przemysłowych. Na rynku można spotkać się z matrycami pasywnymi oraz aktywnymi, które różnią się od siebie wyświetlanym obrazem.

Skrót LCD oznacza Liquid Crystal Display, który nawiązuje do ciekłych kryształów, które są podstawą działania tych wyświetlaczy. Zasada ich działania wiąże się ze zmianą polaryzacji światła na skutek odpowiedniego ukierunkowania cząsteczek ciekłego kryształu pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego. Natomiast skrót TFT, czyli Thin-Film Transistor, odnosi się do zastosowanego cienkowarstwowego tranzystora polowego umieszczonego na szkle, dzięki któremu uzyskiwany jest obraz o dużo lepszej jakości niż w rozwiązaniach LCD z pasywnymi matrycami.

Czy wyświetlacze TFT LCD mogą być stosowane w przemyśle?

Wyświetlacze TFT LCD zazwyczaj stosowane są w aplikacjach komercyjnych, takich jak telefony komórkowe, monitory, telewizory czy laptopy. Coraz częściej można spotkać się z nimi również w przemyśle, a dokładniej aplikacjach takich jak panele sterowania czy automatyka budynkowa.

Dowodzi to, że wyświetlacze tego typu technologii są wszechstronne oraz bardzo wytrzymałe. Ekrany LCD-TFT świetnie sprawdzą się zarówno w mniejszych wyświetlaczach, jak i tych większych.

Wyświetlacze LCD-TFT – najwyższa jakość w najlepszym wydaniu.

Czołowym dystrybutorem wyświetlaczy LCD-TFT jest https://www.unisystem.pl/pl. Firma ta od lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości ekranów LCD-TFT. Unisystem oferuje przemysłowe wyświetlacze TFT w szerokiej gamie wariantów.

Wszystkie produkty, które znajdują się w ofercie, pochodzą od uznanych światowych marek i mają różne parametry techniczne.

Leave a comment